Do 10.11.2023 lze podávat připomínky k dokumentaci EIA


Dokumentace je dostupná v Informačním systému EIA. Níže je přímý odkaz: https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MZP513?lang=cs

Přímé odkazy na dokumentaci naleznete zde:


8 komentářů: “Do 10.11.2023 lze podávat připomínky k dokumentaci EIA”

 1. V žádném případě nesouhlasím se stavbou tunelu.Podle mého názoru se cena díla a její význam úplně rozchází. A další důvody jsou dopady na životní prostředí v okolí obce. Například ohrožení vodních zdrojů a studní občanů. Když zmizí voda ve studních, tak kdo nám ji nahradí nebo zafinancuje. Nikdo!! Jak je v tomto státě zvykem. Dále je to hluk, prašnost,zvýšená doprava a určitě problémy se stavebním personálem. Určitě to budou východní pracovníci. A jestli někdo tvrdí, že k něčemu takovému nedojde, tak je lhář a potom bych se s ním rád sešel. Tato stavba nám nepřinese nic dobrého, spíš naopak. Už teď není vesnice co bývala, díky výstavbě v okolí. Starousedlíci nedejte se a pište, ať se tento nesmysl oddálí a nebo dokonce zastaví. Což by bylo nejlepší řešení. Myslím si že peníze za tunel by se hodily na něco užitečnějšího.

 2. Starousedlíci, nedejte se!(pro Jiří Beneš)
  Novousedlíci, podporuje touto výstavbou rozvoj Prahy, z které jste se nejspíš nedávno odstěhovali na vesnici! Ti ostatní, co přišlí odjinud, to do budoucna uvítají, bez urážky..
  Ale rozhodně nesouhlasím s výstavbou, neb nám „momentálně“ znehodnotí naše „novousedlické“ nemovitosti.
  Stejně se to postaví, a dalším generacím už to bude jedno, a budou těžit s infrastruktury navázané tímto na rozvoj Prahy (např. příměstská železniční povrchová doprava, rozvoj obchodu, školství apod.).
  Takže pouze pro budoucnost(!), dávám po prostudování Euly palec nahoru! Už to dávno mělo stát!!

 3. Nesouhlasíme s výstavbou Berounského tunelu přes naši obec. Dojde k znehodnocení půdy,stavebních parcel,zdrojů spodní vody,velká prašnost a hluk v obci,nárůst kriminality vzhledem k množství pracovníků při povrchových pracech a mnoho negativních dopadů na naši obec na spoustu let.

 4. Vyjadřuji záporné stanovisko – nesouhlas s realizací stavby tunelu z důvodu zhoršení životního prostředí. Zvýší se hluk, vibrace, narušení podzemních vodních zdrojů a znehodnocení majetku občana, velká fluktuace pracovní síly což představuje negativní dopady, atd.

 5. Nesouhlasím s výstavbou tunelu,dojde ke znehodnocení velké plochy půdy,dopady na životní prostředí budou obrovské,prašnost,hluk,spodní vody,splodiny,zvěř,živočichové… A popravdě bojím se o bezpečí sebe i svých blízkých vzhledem k množství pofidérních “pracovníků”.

 6. Nesouhlasím s výstavbou tunelu z důvodu znehodnocení půdy, zhoršení životního prostředí, ohrožení vodních zdrojů pro studny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *